Skip links

Instagram‘da Doğal Yollardan Takipçi ve Beğeni Kazanın

Instagram açık ara kullanıcıların en çok tercih ettiği sosyal medya platformudur. Bu ilgi haliyle kullanıcıların birbirleriyle kıyasıya rekabete girmelerine neden olmaktadır. Bu rekabet kullanıcıların takipçi sayısı ve gönderi beğenileri ile doğru orantılıdır. Özellikle yeni birisini takip ettiğinizde, takip ettiğiniz kullanıcı ilk olarak sizin takipçi sayısına ve gönderi beğenilerinize bakacaktır. Bunun nedeni takipçi ile gönderi beğenenleri arasındaki orantının olup olmadığıdır. Örneğin 1k takipçisi olan birinin gönderilerinin 150-250 arası beğeni almasının nedeni ya aktif takipçileri yoktur ya da takipçileri tarafından yeterince sevilmiyordur. Bu yazımızda sizler için doğal yollardan beğeni ve takipçi kazanmanızı sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğiz.

Takibe Takip Yöntemi

Eğer doğal yollardan takipçi kazanmak istiyorsanız bunun en bilinen yöntemi takibe takip yöntemidir. Takibe takip yönteminde karşı cins kişileri takip ederek onların da sizleri geri takip etmesini beklemelisiniz. 1 hafta içerisinde sizleri takip etmeyenleri takipten çıkabilir ve tekrar yeni kişiler takip edebilirsiniz. Bu yöntem hali hazırda Instagram ‘da en çok kullanılan takipçi kazanma yöntemidir. Takip ettiğiniz kişilerin size geri dönmesi için profilinizin iyi olması ve mevcut takipçi sayınızın en az 400 kişi olması sizin için artı bir avantaj olacaktır. Çünkü 400 kişiden daha az takipçiye sahip kişilere genellikle fake gözüyle bakılmaktadır.

Hashtag Kullanımı

Gönderilerinizle akalı olarak kullanabileceğiniz Hashtagler ile daha fazla gösterime ulaşabilir ve sizi takip etmeyen kişilerin de gönderilerini görmesini sağlayabilirsiniz. Bu hem sizin gönderinize daha fazla beğeni gelmesine hem de yeni takipçiler kazanmanıza yardımcı olacaktır. Fakat her şeyde olduğu gibi Hashtag kullanımında da abartıya kaçmamalı ve olabildiğince gönderinizin teması ve beğeni Hashtaglerini kullanmaya özen gösteriniz. Sizin için ufak bir tüyo vermek gerekirse Hashtagleri gönderinize yorum yaparak kullanın böylece daha sonra kullanmış olduğunuz hashtagleri silebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla Etkileşim

Yakın arkadaşlarınız başta olmak üzere arkadaşlarınızla beraber fotoğraflar çekinebilir ve bu fotoğrafları hem siz hem de arkadaşlarınız Instagram hikâye bölümünde paylaşabilirsiniz. Bu sayede ortak olmayan takipçileriniz hem sizin hem de arkadaşınızın profiline bakarak, eğer profilleriniz hoşlarına giderse takipçi kazanabilirsiniz. Bu yöntem birçok kullanıcı tarafından dikkat edilmese de oldukça önemli bir yöntemdir. Bu hem sizin sosyal, arkadaş canlısı olduğunuzu hem de bağlara olan inancınızın bir göstergesidir. Vakit kaybetmeden arkadaşlarınızla buluşmalı ve onlarla fotoğraf çekinmelisiniz.

Yüksek Kalitede Fotoğraflar

Hesabınızda paylaştığınız fotoğraf ve gönderilerinizin yüksek kalitede olması daha fazla takipçinin fotoğraflarınızı beğenmesine neden olacaktır. Eğer profilinizde diğer gönderilerinizden daha kaliteli bir gönderi varsa bu gönderilerinizin diğer gönderilere göre daha fazla etkileşim aldığını görmüşsünüzdür. Bunun nedeni yüksek kalite görsellerin kullanıcılar tarafından daha çok beğenilmesindendir.

 

Farklı bir başlık altında incelemek istemediğimiz bir diğer Instagram doğal yollarca takipçi ve beğeni kazanma yöntemi ise eğlenmektir. Olabildiğince eğlenin ve bu eğlenceli anlarınızı Instagram hesabınızda paylaşın. Çünkü herkes çevresinde sürekli eğlenebileceği bir insana ihtiyaç duymaktadır. İstediği zaman sizinle iletişim kurabilmesi için de sizinle etkileşimi bırakmayacaktır.

Yukarıda sizler için Instagram ’da doğal yollardan takipçi ve beğeni kazanma yollarından bahsettik. Bu ve bunlara benzer daha fazla yazı için sitemizi gezebilir Instagram’ın tüm sırlarını bizimle birlikte keşfede bilirsiniz.

Yorum Yaz